15.07.2010 – Suusatrenn!

Ajaveeb

15.07.2010 – Suusatrenn!

Hooaja esimesed suusakilomeetrid on treeningpäevikus kirjas – tubli kolm päeva on suusatatud. Erinevalt Elost muidugi mitte hommikust õhtuni ja õhtust hommikuni, vaid pigem ikka jupikaupa ja lühidalt, aga ikkagi. Ning üleüldse on siin Vuokattis nii palju teha, et ilmselgelt jääb päevas aega väheks. Ühel päeval oleks napilt söögist ilma jäänud, sest lihtsalt ei jõudnud õigeks ajaks trennist tagasi;)
 
Priit ja Eveli Vuokatti tunnelis (juuli 2010)Tunnelis suusatamine pole just päris õige asi, aga juulikuus käib kah. Alguses oli päris suur šokk õues valitsevast +30 minna tunneli -5, aga nüüd hakkab juba harjuma. Kõige suurem kunst on ennast niimoodi riidesse panna, et enne tunnelisse astumist kõiki riideid mitte läbi higistada. Õpime, õpime. 
Aga tegelikult on tore suusatada, ausõna. Jõudsime Priiduga ühisele arusaamisele, et suusatada on meeldivam kui rulle sõita. Suusad libisevad ning tasakaalu on lihtsam hoida ja üleüldse on nagu päris! Oleks veel loodus ka nende betoonseinte asemel ning paar laskekohta ka, siis võiks lausa tundide kaupa uhada, praegu piirdume enamasti tunniste otstega, kombineerides neid teiste harjutustega. Täna oli näiteks alustuseks 1:10 suuska ja siis 1:20 rulli kompleksi “lõdvestuseks” peale. Piltidel Kadri ja Priit suusahoos ning Eveli oravat kiusamas. Orav on paremal.
Eveli ja orav Vuokatti suusatunnelisPriit tuiskabKats läheb vormi (tuleb tunnelist)

Laskminev läheb vahelduva eduga. Programm on nii tihe, et vaikselt hakkan väsima ja vigu tegema, kuid sellest hoolimata lasin tänase trenni lõpus testvõistlustel LP 0+0 54 sekundiga. Suhteliselt kiire, arvestades, et sinna sisse käib ka 2xrelva seljast võtmine ja selga panemini ning laskekoha vahetus. See polnud aga Priidu jaoks mingi tulemus, tema lasi 0+0 52 sekundiga. Nii et nüüd on pall minu väravas;)
Ega meil pikka pidu enam polegi, laupäeval hakkame jälle koju sõitma. Seniks kõigile päikest! (Jah, see oli irooniline. Meil on eile õhtust saati külm, selgelt alla 25 kraadi.)

4 thoughts on 15.07.2010 – Suusatrenn!

 1. Helsingis suusatamisest
  Oleksite võinud proovida ka Helsingi uut suusatunnelit. Helsingi lähedal on Tuusula nimelises linnas üks lasketiir ja lisaks veel Vantaal Hakunila rajoonil Otepää taolistega mägedega spordikeskus. Helsingisse jäädes ei oleks vaja nii palju bensat kulutada ja säästate ka oma aega ja närve.

 2. pealkirjast
  Pealkirjas on 15.08.2010-suusatrenn.
  Et siis augustis 15ndal lähete suusatrenni. Või olete seal päris ära küpsenud(jäätunud), et kuupäevad läksid segamini 🙂
  väike aju puhkus kuluks ära

 3. kuupäev
  no ei jaga treenides ei ööst ega päevast, kuudest rääkimata;) parandasin ära, mh ka eelmise jutu…

Comments are closed.