18.08.2007 – Medalitest suu puhtaks

Ajaveeb

18.08.2007 – Medalitest suu puhtaks

Seekordsed Eesti Meistrivõistlused lõppesidki nii nagu kardetud. Ei mingeid medaleid. Lasime mõlemad 2+2, Priit meestest neljas, mina naistest viies (kolmas eestlane). Võitjad vastavalt Roland (2+0) ja Kadri (0+1).

Iseenesest ei ole selline tulemus minu poolt vaadates kuigi ilus – kaotus Kadrile oli pool päeva (umbes 1:30), Sirlile (3+0) u 20 sekundit, Takut (1+2) võitsin siiski kindlalt. Venelannad, kes ka osa võtsid olid klass omaette, nii laskmises (trahvid viis, kuus, kuus), kui sõidus (kohad oma trahvidega vastavalt teine, neljas, kuues). Minu ees oli tütarlaps kuue trahviga ja võitis mind sekundiga… See pidi olema nende eksperimentaalgrupp, murdmaasuusatajad vorbitakse ümber laskesuusatajateks, üks pidi olema murdmaas juunioride maailmameister, aga see on ka kõlakas. Igal juhul sõita nad mõistavad, aga lasta mitte eriti.

Laskmine oli muidugi eriti nukker. Juba pealelaskmine oli selline hädine, ebamugav. Ja ega võistlus parem ei tulnud. Lamades mööda teine ja viimane, mõlemad kergelt vasakul. Tuul oli ka, aga pigem oligi just vasakult, nii et tuule süüks ei saa seda kohe mitte lugeda. Ise olin liru, tuleb vist veel harjutada. Püsti lasin mööda esimese ja viimase, esimene oli ülinapp, kõlks juba käis, aga ei kukkunud. Eks õnn soosib tugevamaid. Viimase lasin lihtsalt mööda. Nende viimaste laskude pärast on häbi küll, aga mis sa ära teed. Noh, eks ma olen suvel ennegi mööda lasknud – eelmisest aastast tuleb meelde üks 0+4, ja üks 3+2+2+1 või midagi sellist. Nii et hullu pole midagi, mis halvast, see uuesti. Üleüldse lasti täna nõrgalt. Kadri lasi ühe, paar kahte, mõned kolmed ja edasi nelja-viie-kuuepuru. Treeneril võis üsna must masendus olla…

Sõit oli ettearvatult raske, nii pikka pingutust pole sellel aastal ette tulnud, ikkagi oma 25 minutit. Nii mõnigi talvine sprint on märksa lühem (ja kergem). Viimasel ringil oli kumm täitsa tühi ja motivatsioon täitsa miinuses. Kopsu sain ikkagi lahti sõidetud, köhima ajas, nii et pingutus oli asja eest. Pulssi kahjuks ei tea, sest kell ja vöö otsustasid mitte koostööd teha. Mitte väga madal, ma arvan. Raske oli igal juhul, jõudu ei olnud. Ei, iga kingsepp jäägu ikka oma liistude juurde, mulle meeldib talvel märksa rohkem suusatada. Minu arvates on suusatada kergem ka, aga mõni arvab jälle teistpidi. See on vist mingi tehnikaasi ka, mida ma kunagi jaganud pole. Tuletame meelde – ma olen Suverullil ka viimaseks jäänud. Aga igal juhul tegi Kadri väga ilusa sõidu ja võistluse, talvel ei tohiks sellisel juhul punktikoht kättesaamatuks jääda. Kindlasti oli tema ka see, kes seda võitu kõige rohkem tahtis ja mõnes mõttes ka kõige rohkem vääris – trennis on ta igal juhul ihu ja hingega asja juures ning uue tulijana oli tal koondises palju tõestada. Pärast tänast pole enam sugugi kindel, kes talvel koondise esinumber on;)

Tänane pani ka paika, mida suviselt MMilt loota on. Jooksus naistelt ilmselt midagi. Vene puhtale jooksukoondisele niikuinii vastu ei saa. Keegi neist laseb ikka keskmiselt vähe trahve ja uskuge mind, nad on jooksjad. Ma usun, et eesti kesk- ja pikamaajooksjad peaksid häbenema… Rullis on õhkõrn lootus ainult nulli või ühega. Katsiga sõitsin ma üsna ühte auku ja vene tüdruku ees oli tal edu ütleme poolteist trahvi. Ja see pole veel vene "põhikoondis". Idee poolest peaksin ma muidugi järjest paremaks minema, lõppude lõpuks olen teinud rullikiirendusi täpselt 3 korda ja täna ei olnud tunne iseenesest väga vilets, andis juba lootust.

Ega ma väga ei põe selle tulemuse pärast. Ma olen tradistiooniliselt suvel nõrk. Eks see pisut teeb tuska küll, kui kõik pärast talve arvavad, et ma olen nüüd suur ja tugev ja muudkui lammutan, aga tegelikkuses on kõik sama kui varasematel aastatel. Ma olen vist Jaak Mae! Teate küll tema tava- ja tippvormi erinevust… Mulle meeldiks küll aasta läbi ja igas elemendis tugev olla, nagu näiteks Indrek on, aga eks ma pean siis rohkem kaval olema. Kes käsib mööda lasta? Indrek muide lasi 3+2, aga oli sellegipoolest teine. Ühesõnaga mina olengi oma suvevormis, MMini on jäänud natuke alla poole aasta.

Meeste võistlus oli selline kahtlaste asjaoludega. Priidu oli vahepeal üsna mossis. Roland oli täna kindlasti parim, aga ega need suvised võistlused ei ole nii olulised ka, et pilli lõhki ajada. Kes talvel naerab, see naerab paremini;)

Praegu sõidame juba Põhja-Eesti poole, et homme vähemalt XDreamilt auhinnalisi kohti võita. Kaks päeva järjest ka ei saa ju häbi-nägu-ees tühjade pihkudega jääda;) Teisipäeval algab Otepääl uus laager.