17 ESTONIA EST 0+5 1+6 1:17:29.17 +7:16.5

Ajaveeb

17 ESTONIA EST 0+5 1+6 1:17:29.17 +7:16.5

Võitsime kolme naiskonda ja mis kõige tähtsam, ka lätlasi. Võistlused selleks korraks läbi:D

Östersundi ilm on kõik pakkunud, iga hommik on üllatus, mis õues on. Külm, soe, tuul, lumesadu… Seekord siis üleeilsest küllaltki korralikust külmast korralikku plussi. Libisemisele ja rajale tegi see ainult head ja üleüldse oli meeldivalt soe.

Kats tegi jälle tubli avavahetuse. Pisut jäi päris esimesest otsast puudu, aga väga vähe. Andis minule heal positsioonil teate, Prantsuse ja Valgevene järel. Aga mina ei saanud alguses üldse hoogu üles! Suusk tundus ka naljakas jala all, mitte päris selline, nagu võiks. Ja kõik hakkasid vaikselt eest ära vajuma. See ei olnud tegelikult üldse naljakas, ma mõtlesin, et tuleb jälle samasugune võistlus nagu segateates. Seda küll poleks vaja olnud.

Õnneks raja lõpuosas, kus lagedama maa peale jõuti, tundus suusk kuidagi libedam olevat ja läks lõbusamaks. Tiiru 11. positsioonil, aga tagant vist 3-liikmeline punt tulemas. Soojenduseks ei tahtnud varupadrunid salvest välja tulla. Kaks tuli, kolmas mitte. Natuke koputasin, siis loobusin ära. Vahet pole, mul on püssi küljes ka varud, mõeldud küll püstilaskmiseks, ja üleüldse polnud mul kavatsustki lamades kõiki kolme varu kasutada. Esimene läks mööda. "Hakkab jälle pihta!". Ülejäänud siiski pihta ja esimese varuga ka see märk maha. Nagu nimelt lasi enamus ülejäänud pundist kiirelt ja puhtalt, ainult Akhatova jamas oma püssiga.

Teine ring oli mõnes mõttes parem. Esimese osaga kiputi taas eest ära minema, aga Norra sain ühel tõusul siiski kätte, ülejäänud punt oli ka kohe ees. Suusk tundus jala all libedamaks minevat ja tahtmist oli.

Püstitiirus samuti esimene mööda. Ausõna, see pole enam naljakas. Aga ülejäänud kiirelt maha, kiire varu ka ja hoolimata sellest, et kõik põhikonkurendid jälle puhtalt lasid, läksin enam-vähem positsioonil.

Viimane ring oli juba tore, võis suruda ja kõike teha. Võtsin Norra ja Poola skalbid, oleks rada veel antud, oleks kõik kätte saanud (tagantjärgi on hea ülbitseda;). Olime jätkuvalt heas seltskonnas – Prantsusmaa meie ees, Norra ja Venemaa meie taga. Oli nö löögipositsioonil, aga kahjuks meil löögijõudu enam ei olnud…

Sirli ja Jana tegid keskmise võimetekohase võistluse. Ei ole meil veel sellist võistkonda, et ettepoole saaks. 15. koht, Soome, jäi üle kahe minuti ette ja seda on raske kärpida – mina kaotasin omas vahetuses näiteks alla minuti…

Tegelikult oli eile hea sõita, kuigi alguses ei saanud vedama. Lõppu sai ikka mõnuga vajutatud. Ka ringiajad vihjavad, et algus ei olnud eriti nobe: kaotused kiiremale 17, 15 ja 9 sekundit. Eks ta ole, pingelangus ja muud asjad. Ei saanud vist korralikku soojendust tehtud. Suusk oli lageda peal ehk lõpulaskumistel väga hea. Metsa vahel tundus pisut tuim, eriti alguses, aga võibolla oli see vähese tõukamise viga ka. Igal juhul kaotasin ma segateates viimase ringiga sõidus rohkem kui täna üldse kokku…

Nüüd on võistlused läbi ja tegelikult on hea meel. 9 päeva, 6 võistlust. Eile oli veel lõpupidu, kus sai medalivõitjatega tantsu vihutud ja naiste koondis + hooldetiim alustab täna kojusõitu, mehed läksid juba eile. Pikema MMi analüüsi kirjutan juba kodust.

23. veebruar alustame sõitu PyeongChangi.

2 thoughts on 17 ESTONIA EST 0+5 1+6 1:17:29.17 +7:16.5

  1. tere
    koju! Puhka ja kogu siis jõudu. Saad ju veidi ajavahet harjutada.
    Polnudki kokkuvõttes väga vilets MM. Ootused olid suuremad, kuid objektiivne olukord rikkus asja. Paistab et kiirus hakkab ka tulema. Teates läbisid etapi pisut Katsist kiiremini.Tal oli muidugi ka koperdajaid ees.

Comments are closed.