29 SAUE Eveli EST 2+0+4+1 44:29.39 +4:52.8

Ajaveeb

29 SAUE Eveli EST 2+0+4+1 44:29.39 +4:52.8

Seekord siis selline võistlus… Mis siin ikka, neli trahvi ühest tiirust on pisut palju, aga kui hea meel oli, et viimane vähemalt pihta läks;) Sõita oli suhteliselt hea, viimane ring muidugi lehvitasin rohkem rahvale. Veel oli hea meel, et see hiinlane ka ikka võistles:D

Ei ole minust veel massisõitjat… Jälitusega olen hakanud sellel aastal vaikselt hakkama saama, tegelikult kolm korralikku sõitu, aga massis on tublisti järeleaitamistunde vaja. Sellel aastal on veel kaks võimalust ennast parandada.

Esimene ring oli tavapärane. Mulle trehvas võrdlemisi kehva stardipositsioon, minu ees startiv Rogstad jäi põhimõtteliselt kolmandasse ritta, nii et mul ei olnud taga midagi teha, selg sirgeks ja taaruma. Umbes sedamoodi läks terve ring. Esimesel tõusul keegi meie rivis koperdas, nii et sai lihtsalt mõnda aega seistud. Üldiselt tiksusin taga lõpus, rahulikult, rapsima ei hakanud. Ei ole mul praegu seda jõudu ja üldiselt ei tasu see väga ära. Muidugi, omas tempos oleks meeldivam (ja ilmselt kiirem) sõita, aga mõistlikum on natuke tagasi hoida, kui pisut üle pingutada. Nii et olin norrakatega (Flatland ja Rogstad) pundis. Hiinlase Kongi, kes eeldatavasti oligi nõrgim sõitja, jätsime pikalt seljataha. Suusk oli mul täiesti viisakas. Mitte päris ukraina imesuusk, aga korralik.

See õnnetu esimene tiir – sealt kõik alguse saigi. Tuul keerutas juba pealelaskmise ajal ja ausalt öeldes ei olnud hea pealelaskmine. Kerge hirm oli tuule ees nahas, eriti veel seetõttu, et individuaalis sai lamades 2 trahvi just tuule pärast lastud. Tiiru tulles oli keskmine tuul vasakult. Teen parandusi – ei tee parandusi? Tegin siiski ühe vasakule. Ja laskmise ajal olin selle tuulega nii hõivatud, et normaalne laskmine unus täitsa ära. Häbi-häbi. Halb laskmine, halb laskmine. Ikaldus, kaks trahviringi.

Oma suureks üllatuseks ei jäänudki ma viimaseks, Henkel ja Glagow olid täitsa karuselli peal – uskumatu. Üks valgevene neiu pakkus mulle ka konkurentsi, nii et oli normaalne sõita. Hiinlane paistis ees, peaaegu oleks kätte saanud.

Eelmise tiiru pärast olin ma enda peale üsna kuri, rahulikult oleks võinud nulli lasta. Nüüd läksin kindla tundega peale ja lasin kiire nulli. Ma oskan seda, väike tuul mind ei mõjuta. Et see esimene tiir ka nii läks…

Sellel ringil olin juba päris heas pundis. Sõita oli normaalne, kõik oli hästi. Nüüd ainult normaalselt edasi lasta. Aga ees ootas hoopis midagi muud. Ma ei tea, mis juhtus. Võib-olla ei võtnud korralikku asendit. Võib-olla oli lihtsalt must päev. Halb muidugi. Eks ma olen sellel aastal ka varem nelja lasknud. Trennivõistlustel mõned korrad ja Pokljuka teates sain ka esimese hooga ainult ühe märgi alla. Eile oli hea meel, et selle viimasegi pihta sain. Üldiselt olid kauged lasud, isegi õnn ei oleks päästnud.

Mis siis ikka, trahviringile. Bailly keerutas ka seal mõnda aega, siis lahkus temagi. Mõtlesin, et nüüd olen küll pikalt viimane! Aga ei ühti, hiina tüdruk tuli ka karuselli peale. Eks ta ole. Kusjuures nelja ringi peale hakkab välimine jalg üsna kangeks jääma…

Ühesõnaga oli pärast seda tiiru võistlus minu jaoks otsustatud. Neljanda ringi sõitsin veel enam-vähem, sest mine tea, mis viimases tiiru veel juhtuma hakkab. Aga sealt ka üks ring ja Flatlandi selg oli ammu läinud. Viimane ring oli nagu rohkem niisama. Rahvale lehvitamine või nii. Nii palju kui võimalik, kuulasin-vaatasin, kuidas esiotsal läheb (tihe rebimine, tõepoolest!).

Sõita oli tegelikult hea. Oleks jõudnud vajutada küll. 27. sõiduaeg, mitte just hiilgav, aga viimased ringid oli jalg sirge ka. Ütleme tasemelt 25. Mitte väga hea, aga minu kohta sellel aastal normaalne.

Täna veel teade. Kats esimest, mina teist, siis Sirli ja Jana. Ilmselt medalile ei tule. Lätlastest võiks jagu saada, soomlastega läheb väga raskeks.

Esmaspäeval tuleme koju ja laupäeval on Koreasse minek. Hooaeg ei ole veel kaugeltki läbi!

7 thoughts on 29 SAUE Eveli EST 2+0+4+1 44:29.39 +4:52.8

 1. See eest täna kiireim laskmine
  Küll ükskord lähevad selle kiire laskmisega ka lasud pihta ja siis on poodium ka olemas:)

 2. Tore spordipäevake.
  Eveli on muidugi vahva igast asndist, aga kas Priit jt. mehed ei viitsiks oma “elamustest” vahelgi pajatada?? Homseks libedat suuska ja nulle naiskonnale!

 3. Sa jätsid vist enne võistlust ähvardamata, et mööda hakkasid põrutama 🙂
  Aga oi kus täna oleks kõrge koha saanud puhta laskmisega! Ja Tora Berger tegi oma lõpuga selle vaata et parimaks naiste laskesuusavõistluseks, mida minu silmad näinud. Ma karjusin oma hääle ära tema poolt…

 4. Hoiame pöialt muidugi, ja ka jätkuval hooajal. Diivani pealt on muidugi hea öelda, aga hirmsasti tahaks, et kohad veelgi paremaks läheksid. (Ja et märgid kukuksid – mis massis juhtus?)

 5. ma ei saa aru miks kats esimest sõidab jälle?????
  kõige tugevam sõitja pannakse esimesse vahetusse kus pol vahetust tuleb niisama trügida???

 6. Ega mõned mõttes õige ka,et tugevad ette otsa panna! Siis ei pea saue ja kats üksi taga uhama, kus orientiire pole.
  Kunagi sõitis Hänni ka hästi esimest vahetust ja sel juhul kui sirli hästi sõitnuks esimest vahetust ja mitte üle 1.30 kaotand, siis veel oleks õigustand,aga kui kaotatakse aavahetuses 3 mintsi, siis mis isuga sa sõidad enam…

  Aga kuhu Tagen Tähe ja Triin Peips kadund on?

Comments are closed.