18.06.2010 – Laagrirutiin juuni 2010

Ajaveeb

18.06.2010 – Laagrirutiin juuni 2010

Järjekordne laager Otepääl käib. Ütleme, et juba hakkab maitset suhu saama, eelmisel nädalal olime ainult 4,5 päeva, nüüd aga järgmise nädala lõpuni. Hetkel on põhirõhk jätkuvalt laskmisel, eriti erialasel ja juba teeme ka koormuselt laskmist ehk komplekse.

 
Tulemused on olnud täiesti seinast seina. Üleminek rahulikult rütmikale laskmisele on mul alati pisut valulikult läinud, sellel aastal on lisaboonuseks veel uus relv ning sellega harjumine. Liita sinna veel kerge koormus jooksu näol ja väiksemat sorti torm ning tulemuseks saabki 17 trahvi 10 tiirust. Hea oli see, et sealt sai ainult paremaks minna ning läkski. Eks tuul on ka väiksemaks jäänud, aga vähemalt püsti hakkavad asjad rööpasse vajuma. Lamades annab ka lootust, aga tööd on vaja teha veel kõvasti.
Eks me ole tööd ka teinud, ühel õhtul oli laskekoha treening ehk siis korduvalt matile pikali viskamist. Umbes 40 korda lamades, sama ka püsti. Ettenägelikult oli mul vasak küünarnukk ära teibitud, nii et see jäi terveks, aga nii mõnedki muud kohad hõõrus see pidev relva seljast võtmine – selga panemine küll ära ning põlved said ka punased plekid külge. Igasuvine asi, ei midagi uut. Edaspidi läheb jälle kergemaks. 
Füüsilisest treeningust võiks ära mainida jätkuvad jõutreeningud, kus raskused muudkui suuremaks lähevad; vastupidavustreeningud, mis vaikselt kestust koguvad; kiirustreeningud, mis hetkel pigem küll osavusele rõhuvad. Aga jätkuvalt oleme progressiives faasis ehk edasi läheb veel raskemaks. Mitu kuud on aega mahtu ja intensiivsust kergitada.
Muu elu ei ole eriti huvitav – nagu laagris tavaliselt.