22.06.2010 – Jätkuvalt laagrirutiin

Ajaveeb

22.06.2010 – Jätkuvalt laagrirutiin

Laagrielu veereb jätkuvalt edasi marsruudil Elva onn – lasketiir – rullirada – jooksurajad – jõusaal – söögikoht. Vähese vaba aja sisestab loomulikult jalgpall ja juba teist aastat järjest on ametlikuks laagriseebiks “Südameasi” – enne hommikust trenni näeb esimese poole, pärast õhtusööki teise poole. See lõbu aga ähvardab varsti lõppeda, sest vähemalt esialgu onnis digiboksi küll pole. 
 

 
Vaheldust muidu üksluisesse laagriellu on toonud nii mitmedki koolilõpetamised. Pühapäeval lõpetas Tartu Tamme Gümnaasiumi minu õepoeg Kenny (kes on muuhulgas mitmekordne Euroopa Noorte Meistrivõistluste medalist orienteerumises). Esmaspäeval oli lausa kübaratrikk – kuigi füüsiliselt me ühelegi kohale ei jõudnud, aga seda enam mõtetes;) Koondise abitreener Mihkel on nüüdsest magister, Betu ehk Elisabeth lihtsalt kõrgelt haritud ning Väike ehk Kristel sai kätte gümnaasiumi lõputunnistuse. 
Treeningutel on peamine tooniandja vihm. Üldiselt ma suhkrust ei ole, aga vihmasajus lombis pikutamine ei ole siiski minu ala… Eilne õhtune trenn oli just seetõttu ainult püsti laskmine, tänane varahommikune kuiv leidis aset onni rõdul, sest tiirus oleks kuiv väga märg olnud. Hommikuses trennis oli kompleksi isegi normaalne teha, sest pidevalt liikudes püsib soe sees. Aga saame hakkama. Minu jaoks ei löö muidugi mittekunagi mittemiski üle minu esimese laskesuusataja-aasta sügislaagrit Kurgjärvel. Minu arvates sadas kogu aeg vihma, Kurgjärve tiir oli märg ja porine (ega seal ju asvalti või mingit kõvemat alust polnud, korralikest laskemattidest rääkimata) ning meie olime seal vahetpidamata – poriloigus aelemas. Teise päeva lõunaks enam kuivi riideid ei olnud (“hea niiske võtta”), sest ka toad olid meeldivalt rõsked. Pärast seda tunduvad kõik vihmasabinad lihtsalt ajutise ebamugavusena;)
Jaanipäeval suurt möllu ei tule, sest oleme nädala lõpuni ilusti Otepääl laagris. Eks me mingi lõkke äärde ennast siiski organiseerime, aga üldiselt ei jaga me nädala- ega muudest tähtpäevadest suurt midagi. On ainult treening- ja puhkepäevad, mis ei pruugi üldrahvalike puhkepäevadega kattuda.