18.10.2008 – Ramsaust tagasi

Ajaveeb

18.10.2008 – Ramsaust tagasi

Nüüd oleme siis kõik kodus. Reis oli normaalne, lennukisõitjate poole pealt võiks mainida sigaodavat Saltzburg – Müncheni lennujaam rongipiletit, sekeldusi relvadega ning 2 tundi hilinevat lennukit. Maad mööda tulijatel oli kõik tavapäraselt kurnav – Priit magabki praegu nagu kott. Las magab.

Tegelikult oli see laager minu jaoks üks paremaid Ramsau laagreid üldse. Terviseprobleemid ei kimbutanud, isegi lõpus oli organism veel üsna tugev. Lihased väsisid ainult ära, aga tavapärast kogu organismi ärakukkumist ei toimunudki. Pigem oli raskem laagri algus, kus aklimatiseerumine toimus läbi mõningate raskuste. 27. oktoobril on meil koormustest, siis näeb täpselt ära, kuidas laager mõjus, sh ka verenäitajatele.

Suusatamas käisime keskmiselt kokku 10 korda. Raske oli muidugi, 2700 pole naljaasi. Mina sõidan aeglaselt, raudreegel on see, et alguses läheb iga korraga paremaks, siis on mõnda aega jälle kehva ja siis läheb jälle heaks. Lõpus oli taastumine juba väga hea. Mõnevõrra segasid pilti ka ilmaolud, kehva rajaga on ikka raskem sõita. Minu puhul lõi välja veel üks omapära – pärast eelmise päeva rasket trenni oli üleval kergem! Nii pärast Pichli tõusu kui ka treeningvõistlust. Tõenäoliselt on see lahtisõidu teema ehk ka see, miks ma mitmepäevastel võistlustel hea olen ega ära väsi.

All läksid ka treeningud hästi. Enamjaolt oli tegu suusatamisest taastumisega ja rahulike trennidega, aga käisime ka jõusaalis ning mõningad kiirendused ka. Üldiselt oli planeeritud nii, et kõik oleks tasakaalus – mida raskem üleval, seda kergem all ja vastupidi. Väga intensiivsetel treeningpäevadel üleval ei käinudki.

Lasta sai pisut vähe, sest Ramsaus on ainult 12(kaheteist!)-kohaline tiir ja sadamiljonit laskesuusatajat, kes seal lasta tahavad. Eriti õhtuti. Ja kui ka saad sinna mõne koha, siis ülerahvastatud on seal ikkagi. Aga hakkama saime ja kodus saime kuiva ikka teha. Lasketreeninguid käis kaemas ka Asko ja ütles, et praegu on kõik kontrolli all, nüüd on vaja see ainult talve edasi viia ja ennekõike endasse uskuda. Proovime.

Lõppkokkuvõttes Ramsau laager: 14 treeningpäeva + 2 puhkepäeva + 2 reisipäeva, 28 treeningkorda, 42 treeningtundi ja 23 -minutit, 409 treeningkilomeetrit, neist 221 suuskadel, üks treeningvõistlus, 7 tiirutrenni, 4:30 lasketreeninguid, sh kuiv, 285 padrunit lamades ja 210 püsti.

Järgneva kahe nädala ülesanne on eelkõige terve püsida ja toonust hoida. Võistlushooaeg tuleb järjest lähemale.

One thought on 18.10.2008 – Ramsaust tagasi

Comments are closed.