23.10.2008 – Laagrivahe

Ajaveeb

23.10.2008 – Laagrivahe

Praegu on tüüpiline laagrite vaheline kodunädal. Kogu aeg nagu teeks midagi, aga nagu ei teeks ka. Koolis olen käinud, pisut trenni olen teinud – eriti lasketrennid võtavad jubedama aja ära, kodus olen nokitsenud ja eile sai lausa Tallinnas käidud. Järgmisel nädalal ootavad ees näiteks üks eksam ja üks koormustest.

Eile tegime Tallinnas jälle NATO testi (kevadine lugu koos ohtra Xdreami-jutuga), mida kaitseväelased 2 korda aastas tegema peavad. Maksimumpunktid tulid suhteliselt hõlpsasti. 58 kätekõverdust pole mingi probleem, tegin kindluse mõttes 60. Kõhulihaseid kartsin kõige rohkem, kahe minutiga 90 teha võib kohati kiireks minna. Aga ei midagi. Esimese minutiga oli 58 tehtud ja kuigi lõpus maksis kiire algus natuke kätte, jäi aega ülegi. Sattusin hoogu, tegin 93 ja ka siis oli veel 10 sekundit aega. Kui teha ühtlase rahuliku tempoga, siis lõpus äravajumist pole, aga ajaga läheb kiireks – proovitud ka see variant. Jooks on vastupidavusala tegijatele naljanumber, 2 miili ehk 3,2 km, meeste 100p norm on 11:54, naistel midagi üle neljateistkümne, isegi ei tea täpselt. Poisid (Indrek-Kauri) seadsid endale eesmärgiks 10 minuti piiri, Indrek selle ka alistas 5 sekundiga, Kauri pidi pisut alla vanduma. Mina ei viitsinud võistelda, võtsin sellise poolmõnusa ühtlase tempo ja jooksin staadioniringi 1:40. Kokku 13:17, väga ühtlane tempo, jalg ega midagi kangeks ei jäänud. Üks noormees kasutas ka mu ühtlast jooksu ära ja pakkus mulle seltsi. Ühesõnaga töö kiire ja korralik. Kevadel jälle.

Muud põrutavat nagu polegi. Treenime, reaklimatiseerume (paar päeva tagasi oli korraks enesetunne üsna kehva), valmistume lumelaagriks.

Vahelduseks selline lühike jutt;)