19 SAUE Eveli EST 1+0 23:14.8 +1:38.4

Ajaveeb

19 SAUE Eveli EST 1+0 23:14.8 +1:38.4

Ikka sprint ja punktid, sprint ja punktid. Mingi tase oleks nagu käes, seal kahekümnenda koha kandis. Eelmisel aastal MMil olin siin samuti ühe trahviga 15, kaotus võitjale (kelleks oli kahe trahviga Neuner) 1:10, sõidus 1:36. Sellel aastal Neuner 3 trahviga 8, ja mina kaotan sõidus 1:26. Selles mõttes üsna sama seis, ainult eile lasti märksa rohkem pihta kui MMi ajal.

Jätkame võrdlust MMiga. Esimene ring – MM +22, eile +32, teine ring – MM +36, eile +34, kolmas ring – MM +38, eile +22, kokku  – MM +1:36 eile +1:26. Nii et üsna sama, ainult et esimene ja viimane ring oleks nagu vahetuses. Õigluse mõttes tuleb ka öelda, et eile oli pisut kiirem sõit, kui Neunerit vaadata, siis umbes 40 sekundit. Aga sellegipoolest võib öelda, et enda kohta olen praegu normaalses seisus.

Tegelikult oli eile aklimatiseerumise mõttes muidugi raske päev. Unes nägin, et meid viidi bussiga mingisse kaubanduskeskusesse või bensiinijaama, tõsteti kõik asjad maha ja öeldi, et lennuk tuleb siia järgi… Ja paljusid muid asju, mida enam ei mäleta. Soojendus oli raske. Kuidagi ei viitsinud ennast kiirendama sundida, niigi oli raske. Liigutus tuli siiski enam-vähem välja, aga kops oli see-eest kohe kurgus. Pealelaskmine kiire ja korralik.

Stardist läksin omaarust päris kiiresti minema, sest oli teada, et Neuner tagant tuleb ja võtsin endale sihiks talle esimesel ringil alla 30 sekundi kaodata ehk siis enne teda tiiru jõuda. Ei midagi. Viimasel tõusul kimas mööda – ja oli see vast tõuge. Kust see jõud tuleb. Mina olin temaga võrreldes ikka täitsa matkasell, olgugi et enda arvates nagu lükkasin ka. Mis seal ikka, ega see mingi katastroof otseselt polnud, aga eriti hea uudis ka mitte.

Tulime siis rõõmsalt koos tiiru. Aga katsu sa lasta, kui rahvas iga Neuneri lasu peale põrgulärmi teeb. Tuleb tunnistada, et see viis mind pisut rivist välja, kuigi üritasin ennast välja lülitada. Esimene kohe mööda. Juhtub, polegi ammu juhtunud. Ülejäänud pihta. Treener pärast ütles, et esimene oli ülinapp kell 12, teine pisut vasakul ja kolm viimast keskel. Tagantjärgi mõeldes olid esimesed lasud pisut rabedad jah, kolmandaks lasuks ei teadnud ma Neunerist enam midagi.

Kui trahviring, siis trahviring. Rajal hakkas juba kerge väsimus peale tükkima või pigem selline tuimus, mis mägedes kummitab. Et lihtsalt ei saa edasi eriti hästi. Muutis kergelt murelikuks, eriti kui nägin, kuidas üks prantsuse tüdruk, kes vähemalt alguses ilusti sõitis ja muidu ka päris tubli on, Marie Dorin, kõigepealt kahtlaselt aeglaseks jäi ja tuikuma hakkas ning siis lihtsalt raja äärde seisma jäi, endal silmad pahempidi. Ei olnud innustav vaatepilt. Pigem mõtlesin, et peaks vist natuke tasasemalt võtma, muidu mine tea… Püstitiirus võiks ju märki näha, eelmisel aastal oli mul sellega raskusi, läbi udu lasin ainult ühe mööda. Väga aeglaselt muidugi sõita ei saanud, natuke oli vaja ikka suusatada ka. Ringi lõpus sai Denkinger mind kätte (temal esimene ring) ja siis sai kontrollida, et jah, suusad libisevad küll. Ilusti sõitsin talle laskumise peal selga. Mis nii viga. Tiiru sõites jõudsin parajasti ära kuulata, kuidas Neuner 2 lasi.

Ise lasin rahulikult 26 sekundiga nulli. Märgid kukuvad, mis mul selle vastu olla saab, ainult ärge küsige, kuidas ma seda teen…

Viimasele ringile võtsin jälle Denkingeri veduriks, ainult pisut kiire vedur oli minu jaoks. Kangutasin endast viimast välja, üsna pea läks Neuner taas kord hirmsa hooga minust mööda, aga enam mulle ei tundunudki, et ma tõukaks või midagi. Siis nad kemplesid seal ees kolmekesi – Neuner, Denkinger ja Glagow, kelle Denkinger oli minutiga kinni püüdnud. Mina taarusin aupaklikus kauguses omaette. Või isegi ei taarunud, liigutasin ennast päris kiiresti (enda arvates), aga jõudu ja teravust ei olnud. Mootor isegi vedas, aga lihas ilmselt ei saanud piisavalt hapnikku, et mingit viisakat tõuget välja anda. Mägede asi, ma räägin. Viimasel laskumisel sain veel ühest poolakast mööda, kelle üldsekohemitte ei libisenud ja lõpuspurdiga jõudisin isegi Denkingerile ja Glagow’le järgi, Neuner oli selleks ajaks nendest juba lahti saanud. Finishisse üsna väsinult, aga siiski rõõmsalt, sest teadsin – punktid tulevad jälle.

Laskmisega kohta ei olegi enam midagi öelda, täiesti igav. Võistluselt võistlusele sama asi – lamades umbes 30, püsti 26 sekundit, sekund siia-sinna, üks või null trahvi. Ebahuvitav, ma ütlen. Stabiilsus on ebahuvitav, labiilsus põnev.

Suusatada oli raske, finishis hingasin mõnda aega väga hea meelega. Tegelikult oli muidugi korralik sõit, eriti viimane ring. Aga midagi oleks nagu valesti. Esimene ring on minu jaoks täielik müstika, ses enda arvates, ausõna, ma sõitsin kiiresti. Ja sellest hoolimata 37. ringiaeg ja +31 sekundit. Kustkohast ma seda kärpima peaks? Täielik müstika. Muidu oli selline tüüpiline mägede sõit, kus lihtsalt jõud kaob vaikselt ära. Kui ma kunagi esimest korda MK stardi tegin, siinsamas, siis oli sama asi – nagu kiirusepiiraja oleks peal. Eks eile oli muidugi viimase ringi ärakukkujaid ka küll ja veel, lihtsalt tuli ühel hetkel sein ette. Endal läks selles suhtes hästi, et otsest seina ei tulnud. Vaatame, kuidas laupäeval pikema sõidu ära kannatab. Hoian kahe käega pöialt, et ilm normaalseks jääks, mingi sulaga ei jõua siin küll sõita.

Omaette loo võiks kirjutada muidugi ka Katsi sõidust. Tegi ära, mida hooaja algusest saati oodatakse. Ilus võistlus, sõitis kiiresti nagu tavaliselt, napilt sain jagu ja laskmine ka normaalne. Ja kusjuures kui minul oli lamades napil mööda, siis Katsil oli veel napimalt, pool kuuli oli pihtas… Nii et põhimõtteliselt oli punkt igati käeulatuses. Nüüd lõi loodetavast käe lahti, esimest head sõitu on raske teha, edasi läheb juba libedamalt. Laupäeval on kohe uus võimalus, rünnakupositsioon on hea ja võitlusvaim tugev. Üleüldse, kuna viimati kaks eesti naist 40 sees olid? Kui ma kaks aastat tagasi üks kord 37 olin, siis olid kõik, kaasaarvatud mina ise, täiesti sillas. Tolle hooaja parimaks kohaks see jäigi ja see oli tookord hea hooaeg. Katsil on see-eest kõik eeldused silmad ikkagi sellel hooajal pähe saada.

Täna on meeste sõit, Indrek-Kauri-Roland ilusti stardis. Proovigu homme kolmekesi rohkem rahvuste karika punkte koguda kui meie täna kahekesi;) Laupäeval siis mõlemad jälitused.

Praegusel hetkel MK üldarvestuses 26, 91 punkti. Nädalavahetusega võiks ikka sada täis võtta. Läheb hästi, sellel aastal on olnud 3 sõitu, kus ma ei ole punkte saanud ja 9, kus olen. Läheb hästi.     

8 thoughts on 19 SAUE Eveli EST 1+0 23:14.8 +1:38.4

 1. Rõõm kohe vaadata, nagu ise sõidaks 🙂
  Kui alguses korralikult käima ei saa, siis peaks ehk pikema soojenduse tegema, nii ühe ringi võistlustempos 😛

 2. Hurrraaa
  See oli tore sõit,aga miks alati nii on,et Evely,Sind, kohe mitte telepildis ei silma,küll eest ja tagant minejaid ja isegi Leedu plikat ja naabreid sittakanti,aga Sind pole kunagi stardis näind,saaksid ka lehvitada ja sharmantseid naeratusi teha…aga nohh,sada silma homme kukub…..sinna eurosporti peaks kirjutama,et diskrimineeritakse,ikkagi ju kuuma grupi tüdruk meil,30 seas!!!

 3. palju õnne, rolts!
  Loodame, et said tänasest õnnestumiset maigu suhu ja homme paned täiega – edu Sulle , peame päkka!!! Pea-asi, et tiirus ikka null tuleb, sõit läheb siis nagunii.

 4. ei ole uskumatu
  Noh kas teised panevad dopingut või siis ülikoolis õppimise asemel tegid trenni lihtsalt…

Comments are closed.