30.04.2011 – Treeneriteemast ja uuest hooajast

Ajaveeb

30.04.2011 – Treeneriteemast ja uuest hooajast

Mingil huvitaval põhjusel on kerkinud minu lõpetamise ühe põhiteemana üles peatreener – kuigi ma ise pole seda poole sõnaga ka maininud, kui siis ainult alaliidu üldise struktuuri osana. Ja tahaks mõned asjad selgeks teha ja päris lõpus ka Priidu uut hooaega puudutada. 

Metoodilise poole pealt pole minul Cakarsile mingeid etteheiteid. Peamiselt selle pärast, et ma ei ole sinna süvenenud ja tema mulle plaane ei teinud, aga ka kõrvalt vaadates tundus olevat mingi visioon ja süsteem. Andku minna. Mina ajan niikuinii oma asja.

Küll on mul aga etteheiteid PEAtreeneri kohustuse täitmisel. Selle üle võib ilmselt vaielda, mis on peatreeneri ülesanded ja võibolla on mul lihtsalt mõned valed eeldused, aga jah, selle poolega polnud ma rahul. No mina sain enamasti siiski hakkama, sest 1) ma olin moraalselt valmis ise hakkama saama 2) ma olen piisavalt kogenud ja tean paljusid asju ise 3) ma usaldan, aga kontrollin 4) kuna mina olin see, kes tulemuse ära tegi, siis minu arvamusega lihtsalt pidi arvestama 5) mulle meeldibki vaikselt omaette nokitseda, ma ei tunne ennast puudutatuna, kui keegi pidevalt huvi ei tunne. Kui ma nüüd oma mätta otsast vahelduseks maha astun, siis palju paksu verd tekitas vahetegemine “omade” ja “teiste” vahel – ja sealt ka erinevad hinnangud tema tööle. Põhjendatult või mitte, aga minu arvates ei tohiks peatreener seda vahet teha – kusjuures mingil hetkel muutusid mõned “omad” sujuvalt “teisteks”…

Keelebarjäär on muidugi eufemism üldiste suhtlemisprobleemidele. Oma seisukohast – mina sain aru, mida tema öelda tahtis, aga tihtipeale ei saanud tema minust aru ja ma ei osanud ennast arusaadavaks teha. Jah, vene keelt räägin ma muidugi halvasti ja ainult konkreetsetel teemadel. Aga kõrvalt vaadates oli ka vene keelt valdavatel inimestel suuri probleeme oma ideede selgitamisel.

Minul üldiselt pole vahet, mis värvi kass on, peaasi et hiiri püüab. Peatreener, manager, peasekretär, president, kesiganes, niikaua kui asjad toimivad. Aga teiselt poolt – kaamlilt hiirte püüdmist nõuda vist ei ole mõtet ja seega kaamel kassi ametikohale ei sobi – küll aga ideaalselt kõrberännakuteks, millega jälle kass absoluutselt hakkama ei saa. Nii et peamiselt on küsimus selles, milliseid ülesandeid keegi täitma peaks. Ning loomulikult – kui minule vajalikke ja olulisi asju keegi teine ei tee, siis ma teen ise, ja siit ka põhjus, miks ma puhkust vajan;) Ning mõned asjad on jäänud ka tegemata, sest enne on jaks ja aeg lõppenud, kui ma oma prioriteetidega olen sinnamaale jõudnud.  

Muus osas – puhkame (niivõrd-kuivõrd, eile kukkusin õhtul poole üheksa ajal ära, nii et päris kurnav puhkus on;). Idee poolest peaks mais mõni meist treenimisega alustama, aga hetkel ei toimu midagi enne, kui Priidu seljaga sotid selged on – esmaspäeval läheb arsti juurde. 

Lisamärkus – kui palju MK kokkuvõtte top30 on väikestest tiimidest? Naistes on top 30: 5 sakslast, 2 rootslast, 2 norrakat, 6 venelast, 3 prantslast, 2 valgevenelast, 3 ukrainlast, 1 poolakas, 1 itaallane (järgmine 36.kohal), 1 soomlane, 1 slovakk (järgmine 41.kohal), 1 sloveen (järgmine 32. kohal), 1 šveitslane ja 1 eestlane. Teades taustajõude (sh koostöös meestega + eratiimid), saame väikestest tiimidest: 1 soomlane (mõnes mõttes), 1 poolakas (kuigi ka küsitav) ja 1 eestlane. Järeldusi võib igaüks ise teha.