31.05.2008 – Laager läbi

Ajaveeb

31.05.2008 – Laager läbi

Täna panime meeldiva kahetunnise matkaga Vitipalu metsades punkti hooaja esimesele laagrile. Matkale eelnes loomulikult poolteist tundi ja 120 padrunit laskmist. Viie päevaga sai lasketiirus viibida 9 tundi ja lasta 530 padrunit, kusjuures ma ühe pika lasketrenni puudusin. Ei saa öelda, et oleks vähe laskmist harjutatud.

Image

Lamades laskmisel ei olnud väga viga. Üks parematest tulemustest on näha ka pildil (20 lasku. Neid sinise äärega auke, kõige ülemist ja alumist, ärge vaadake, need pole minu lastud, me kasutasime laskmiseks laskjate vanu võistluslehti) ja üldiselt nii ta oligi. Vahepeal tuli sekka ka kehvemaid seeriaid, aga trahve, st 8-ringist välja laskmist mäletan ainult esimestest trennidest ja veaga sihtimisest, kus oligi vaja pisut mööda lasta. Väga ei kurda. Minu kohta oli tulemus lausa väga hea, sest eelmistel aastatel oli mul selge tegu, et kümne lasuga üle 90 silma saada, rekord oli 96. Selleltsamalt pildilt võib 20 lasu kohta umbes välja lugeda 190-194 silma, ehk 95-97 silma seeriad. Pole üldse paha. Eilsel 10+10 punktilaskmisel lasin lamades 185, mis pole just hiilgav, aga minu kohta on ikkagi tubli.

Image

Püsti päris nii hästi ei ole läinud. Pildil on näha minu keskmisest paremad 20 lasku, tavaliselt kippus mõni lask ikka sinna valge peale ka minema. Asko ütles minu püsti laskmise kohta, et talvel selline laskmine sobiks. Üldiselt ei lase halvasti, vahel lasen natuke mööda, aga samas pihta ka ei saa. Täpselt nagu varasematel aastatel. Ja täpselt nagu varasematel aastatel kipub ka sel kevadel üldpilt selgelt üleval olema. Eilsel punktilaskmisel sain 10+10 123 silma, mis oli selgelt vähe, aga kaks lasku vist olid keskjoonest allpool. Üldtihedus, nagu ka kõrvaloleval pildil, umbes 7 silma kell 1. Ja nii kogu aeg. Sealt need trahvid ka tulevad, enamasti ikka üleval. Aga see viga kipub ajapikku üle minema ja see pole katastroof, kui ta jääbki mõnevõrra üles. Harjutamist me ikkagi jätkamine ja nui neljaks, kui ei hakka varsti ainult 8 ringi laskma. Rindeteated Soomest olid, et Kaisa (ikka Mäkäräinen, kes veel) lasi püsti 40 padrunit ja umbes 330 silma.

Eilse punktilaskmise võitis Kats, kes lasi lamades parimana 188 ja püsti pidi ühe silmaga alla vanduma Priidule (151 ja 150), kokkuvõttes kindel võit. Priit jagas teist kohta Elva (veel ühe) tulevikulootuse
Heigoga ja mina olin tagant kolmas. Püsti suutsin edestada ühte koondisekaaslast, lamades kahte või kolme. Ehk siis kuigi enda kohta lasin täiesti normaalselt, siis ega keegi ei maga. Mulle see mingi üllatus küll ei olnud, iga aasta algame samamoodi. Tavaliselt ma hakkan alles kuskil Ramsaus natuke pihta saama ja ütleme teise MK ajaks võib juba lasketäpsusest rääkida. Sellel aastal proovime üldtaset tõsta, kuid tippvorm on siiski planeeritud veebruarisse (soovitavalt 2010 veebruarisse veel eriti).

Üldiselt loen laagri väga õnnestunuks. Lasta sai palju, aga tundus, et see läks asja ette. Võimalik on ka lihtsalt lasta, nö "kesti teha", aga mõttega lasta on märksa raskem, samas ka kasulikum. Järgmise nädala plaan näeb ette iseseisvalt 500 padrunit, lisaks kuiva ning ülejärgmisel nädalal algab juba Haanjas uus laager. Moraal on praegu kõrgel, kuigi ma juba tean, et ees ootavad rasked ja väga rasked hetked. Aga areng toimubki läbi kriiside, eksole.

Esmaspäev-teisipäev lubame endale Priiduga väikese puhkuse Pärnus (tasub omada vanemaid, kes igasugu puhkusepakette võidavad ja pärast ise ära kasutada ei jõua), aga muidu käib täie hooga treenimine. Esmaspäeval on mul ka viimane eksam ja siis on kooliga selleks korraks lood ühel pool.