32 SAUE Eveli EST 0+1+2+1 +3:45.3

Ajaveeb

32 SAUE Eveli EST 0+1+2+1 +3:45.3

Põhimõtteliselt oli täna juba parem päev. Ilm keeras külmale ja libisemine oli kohe märksa parem. Tõusud olid jätkuvalt pehmed, aga laskumised see-eest jäised. Tuul oli tiirus küll paras orkaan, aga sain sellega enam-vähem hakkama.

Pealelaskmine läks normaalselt – tuulest hoolimata. Laadisin padruneid võistluseks ja et mul on oma ebausk, millised salved lamades-, millised püstitiirudeks, siis tõstsin neid päris palju ümber. Ja enne stardialasse minekut relva viimast korda kontrollides – kurask! viimane salv tühi. Korraks lõi hinge kinni. Laadisin käppelt ära ja kõik oli jälle kontrolli all. Noh, ega ma poleks esimene nägu, kes väheste padrunitega starti oleks läinud – Poireegi on tiirust varusalvesid saanud. Jama oleks olnud palju, aga õnneks on mul hästi arendatud kontrollmehhanism.

Sõit oli üldiselt põnev. Pidevalt olin suures pundis ja et tuule tõttu lasti kõvasti trahve, käisid karussellist (trahviringilt) läbi väga erinevad numbrid. Näiteks teisele ringile läksin koos Bailly (nr. 10, lõpus 40) ja Brunet’ga (nr. 52, lõpus 7). Täna oli rajal ikka neid ka, kellest ma nagu postist mööda sõitsin. Siis olid mõned sellised, kes minust nagu postist mööda sõitsid (Damratcheva). Päris palju oli selliseid, kes tõusu sõitsid minust pisut kiiremini või sama kiiresti kui mina, aga kellest ma laskumistel nagu postist mööda sõitsin. Ja mõned olid koguaeg enam-vähem samas tempos. Üldiselt oli tunne eilsest märksa parem. Oleks see *"#@! tõus 10 meetrit väiksem olnud, oleks ma täielik äss olnud. Aga ikkagi ei kannatanud nii pikka pudrus surumist ära. Siledatel ja laskumistel olin tegija. Vorm ei ole tegelikult kehva, oleks praegu Anterselva või Hochfilzeni rada, oi ma lajataks;) Aga kahjuks rada minu soovide järgi muutma ei hakata, tuleb lihtsalt enda parim anda.

Laskmine oli ka tubli keskmine. Lamades üks trahv – pole palju, oleks võinud ka olemata olla, aga ikka juhtub, rasked olud. Püsti… Kohati oli loterii. Enda taktika oli kiirelt ära lasta, mitte lehvima jääda. Mõlema tiiru algused läksid väga hästi, aga lõpud… No ma ei tea, kas olid närvid? Enda arvates nagu ei olnud. Võib-olla oli see lihtsalt juhus, et just viimased mööda läksid. Võib-olla jõudis selleks ajaks väsimus kohale. Igal juhul kortsutasin mõlemal juhul kulmu ja läksin trahviringile. Päris ülerahvastatud oli seal;) Tavaliselt jääd püsti ühe trahviga samale kohale, nüüd jäid kahega. Karmid olud olid, ausõna.

Viimane ring oli kemplemist. Üks hirmkiire hiinlane läks mööda, paar skalpi sai võetud, Flatlandi ja leedukat kahjuks kätte ei saanud, aga poolaka ja tsehhi karistasin lõpuga ära. Poolakas tuli tõusu maru võimsalt, aga mäest alla sain ma kiiremini. Taktika-taktika. Samas jäime just ühel nukil kolmekesi korraks troppi, sõitsime kõik kokku ja tallasime pisut üksteise keppidel-suuskadel ja sinna võisid need leeduka sekundid jääda. Aga mis seal ikka. Leedukas on muidu vormiajastamise maailmameister – iga aasta tiitlivõistlustel on ta minuga võrreldes sõidus mingi poolteist minutit kuskilt leidnud. Enne MM võitsin teda sõidus sprindis vähemalt 30 sek, eile sain 50 sek sisse.

Nüüd on jäänud peamiselt veel individuaal ehk kõik munad panen nüüd sellesse korvi. Ilmselgelt tuleb sellest raske laskevõistlus. Tuule tõttu on laskmine väga keeruline ja väheste trahvidega tulevad väga head kohad. Samas on rada ka väga raske ehk sõidus on oodata suuri vahesid. Ise pakuks kaotust parimale sõidule u 4 minutit. Hea rajaga vähem, pehme ja sulaga isegi rohkem. Alla kolme oleks juba väga hea. Püssi pole kaugeltki mitte põõsasse visanud. Isegi Priit ei ole, hoolimata tänasest kehvast päevast. Noh, mind võeti ka olümpial jälituses maha, sain Kati käest ringiga…

Ja üleüldse see tragikomöödia, mis siin toimub. Ilmselgelt annab tunda, et kogemusi on korraldajatel vähe. Täna oli rada kohati selline, nagu Tartu maratoni rada siis, kui rajamasin pole kaks nädalat peal käinud, aga see-eest on ATV-vennad kiirendamas käinud. Jäine, ebatasane, jääkamakate, aukude ja muhkudega. Katastroof! Ühes kohas sõitsid naised põhimõtteliselt paaris, sest jalgu tahtis alt ära visata. Lisaks muud asjad ka. Ilmselt on sportlased ka sellest sebimisest-sagimisest pisut segaduses, sest mis toimub: kogenud sportlased jätavad trahviringid sõitmata (eile Sumann, täna Legullec), Henkel laseb kuiva tehes kuuli seina, meeste esiots sõidab esimest ringi valesti, Ole ja prillid, kukkumised, murtud kabad… Unglaublich! Maailmalõpp või midagi vist tuleb. Eksole, kui Xdreamil pärast "excelis" tulemusi tehakse, siis on juba imelik, aga napilt oleks MMil sama asi tehtud. Ma ei kujuta ette, millega meid distantsipäeval üllatatakse;)

Homme on puhkepäev, ülehomme meeste individuaal ja üleülehomme naiste sõit. Seniks gamsahamnida kaasaelamise eest.

Ajakirjandusel palun mitte seda postitust tsiteerida.

14 thoughts on 32 SAUE Eveli EST 0+1+2+1 +3:45.3

 1. Juhtub…
  Väga hea, Eveli, ja kuigi Priidul läks täna pehmelt öeldes metsa, saab sealt ülehomseks kindlasti välja ronida…. Olge vahvad edasi!!!

 2. Ebausust
  Jõudu pikaks distantsiks mõlemile! Kas üldse ja kes segateadet sõidab?
  Ebausu osas olen tähele pannud, et nii, kui Marko Kaljuveer kommenteerib laskesuusatamist, ei lähe Eestil kohe üldse.Ta võiks üldse oma reportaaze kriitilise kõrvaga kuulata. Eurospordi kommentaatorid ( venelased), näiteks, ei räägi mitte üht sõna , kui omad lasevad. ETV lausa jube, eriti tobe on eetri risustamine just laskmise ajal( nii, esimene märk tuli alla, nii, teine märk tuli alla, nii, kolmas märk tuli….ei tulnud , jäi üles jne.)Ja nii mitte ainult meie sportlaste esinemise ajal, vaid kogu aeg- jah, pimedate jaoks ehk vajalik.
  Minu unistus siis järgmine: Marko ei kommenteeri ja Evelile esikümme ja Priidule 15. koht!:)

 3. Venelaste ja eestlaste kommentaatorite erinev lobisemine enda riigi sportlase laskmise ajal tuleneb ilmselt sellest, et reeglina näidatakse vene sportlase tulistamist eetris aga eesti sportlane sinna eriti ei satu ja ainsaks infoks televaatajale ongi sel juhul kommentaari info. See loba sportlast ennast laskmisel ei sega ja see ongi ju peamine.

 4. Olge tublid!
  Hoiame teile pöialt ka siis, kui ei tule parim tulemus, samas loodame, kõik hea on veel ees….Paugutage siis ikka pihta ja kimage teistest mööda!

 5. to Tanel
  Nähtavasti oli rabapalmi märkus selle kohta, et meie reporterid räägivad seda üle, mis telepildis niigi näha. Seekord olid nad isegi tublid, suutsid ca 3/4 meie omade tiirulaskimisi jälgida. Ja isegi paar vaheaega 55-st said nad arvutist kätte. Üldiselt ei saa aru, miks nad sinna saadeti, sest kodus internerist saab rohkem live-infot kui nemad annavad. Ainuke asi, mida muidu ei näinud, oli Priidu katkestamine staadionil. Seda, et Priit algusest peale väga aeglane oli, nad muidugi ei jõudnud märgata.

 6. Priidust
  Priidul on hetkel 38,7 palavik ja väga-väga paha olla – sellest ka vilets sõit ja ainuõige otsus: katkestamine

 7. Terviseks
  Arvata võib,et tegu mingi kahtlase väärtusega viirusinfektsiooniga.Raudpolt kõige kiirem variant Probiotic+B,ainult ei tea kas seda kohapeal apteegist saada on.Olen kindel,et ka koondise oma tohtrid selle heaks kiidavad.Saage ja olge terved.

 8. Ebausule lisaks
  Kusjuures ka Bjoerndalen laseb tavaliselt pärast meie kommentaatorite kommenteerimist, et “kuningas ei eksi” kohe paar märki metsa poole.

Comments are closed.