+35/-39 – Esimene start

Ajaveeb

+35/-39 – Esimene start

Vähemalt on sellel aastal üks medal juba käes – esmaspäevastel Eesti Meistrivõistlustel teenisin ausalt hõbemedali Sirli järel ja Elisabethi ees, Kadri seekord ei võistelnud. Samuti oli see esimene start pärast pikka pausi, viimane võistlus oli 29. novembril Idres IBU karikal.
 

 
Kokkuvõtvalt võib öelda, et siit saab ainult paremaks minna. Peab minema. Ja lähebki. Nii sõidus kui laskmises andis väga valusalt tunda võistlus- ja üleüldse kiiremate liigutuste kogemuse puudumine. Esimese tiirus ei saanud asjaga üldse hakkama, rabistasin täiesti esimeste võistluste kohaselt ja tagajärjeks kolm trahv. Kaks neist küll gabariidid, hea õnne korral oleks võinud ka märk kukkuda, aga ma jätan selle õnne parem olümpia ajaks. Püstitiiruks oli juba rahu majas ja lasin väga korraliku nulli. Hea seegi.
Rajal suutsin liikuda ühtlaselt, aga mitte eriti kiiresti. Esimese ringiga kaotasin Sirlile 15-20 sekundit, kahe viimasega sõitsin selle vahe umbes-täpselt tagasi, ainult et tal oli 2 trahviringi vähem ja nii ta jäigi 50 sekundiga mulle ette. Ehk just sellist kiirust ja teravust ei ole. Ise ka tundsin, et pingutan ja lähen enam-vähem edasi, aga käiku ei ole, lennukus puudub. Iseenesest on see täiesti arusaadav, sest kiiret suusaliigutust pole eriti teinud. Kaks päeva enne starti korra natuke proovisin… Vähemalt on nüüd järgneva nädala siht teada – kiiruse arendamine.
Kokkuvõtvalt oli keskmine võistlus. Tegin oma ära, imet ei teinud. Midagi sellist ma ootasingi, aga lootsin ikka paremat;) Aga ega ma polekski tohtinud oluliselt parem olla – kui ma sellise treeningu või õigemini treenimatuse pealt sõidaks sama kiiresti kui tavaliselt, siis oleks tavalises treeningus midagi väga valesti. Kuulge, ma tegin kaks nädalat tagasi esimese suusasõidu ürituse, nädal aega tagasi esimese kompleksi ning korralikult olen uisku saanud sõita ainult loetud päevad (ning päris korralikult ei saa siiani). Igal juhul oli hea see, et jalg käitus viisakalt. Isegi paremini kui ma ootasin, kuigi kohati ikkagi andis tunda. Aga eks ta oli korralikult kinni ka teibitud ja ega võistluse ajal tavaliselt kõrvalisi valusid ei tunnegi, piimhape käib kõigest üle;)
Nädala olen veel Otepääl laagris ning siis lähen juba MK õhku nuusutama. Hetke plaanide järgi on esimene start 13. jaanuaril 18:20 Ruhpoldingus – naiste sprint. Ülejäänud punt peale Indreku ja Rolandi sõitis täna hommikul Oberhofi, ülehomme ehk 7.jaanuaril ehk Priidu sünnipäeval on seal meeste teade. 

3 thoughts on +35/-39 – Esimene start

  1. Tänane naiste sprint
    Tere talv, mis toimub? Keegi pihta ka laseb? Ilmselt külm+tuul+udu muudavad laskmise tõeliseks kunsttükiks ja õnnemänguks. Kes pihta suudab lasta, saab hea koha – nii on seal varemgi olnud. Hoiame siis omadele pöialt

Comments are closed.