42 SAUE Eveli 0+2 +2:08.6

Ajaveeb

42 SAUE Eveli 0+2 +2:08.6

Väljamaa keeles on selle olukorra üsna tabav ütlus: "Same shit, different day" (ja siinkohal paluks meedia esindajatel seda mitte tsiteerida). Ehk teisisõnu pole suurt midagi muutunud, kaks trahvi, sõidus üle pooleteist minuti ja 40+ koht.

Päev ei alanud hästi. Meie transa suutis kõik sassi ajada ning lõppkokkuvõttes jäi 15 minutit hiljaks. Ma olin selle peale üsna närvis, sest ma olin esimeses grupis startimas ja aeg üsna täpselt arvestatud ning nüüd pidi natuke rapsima. Nii et kõik edasine oli juba tema süü;)

Pealelaskmine ja soojendus tavapärane, võibolla oli tunne pisut loium, aga ei midagi hullu. Stardist panin hooga minema ja läks päris hästi. Poole ringi peal tundus, et isegi liiga hästi, sest ees startinud Rogstad oli ikka väga lähedale tulnud. Ehmatasin selle peale kohe ära, sest ta peaks ka päris kiire sõitja olema, et ega mu algus pisut liiga nobe pole? Kindluse mõttes tõmbasin natuke tagasi. Protokolli vaadetes ei oleks seda vaja olnud, +29 sek ja 55. aeg. Nii aeglaselt pole ammu alustanud. Isegi mitte Oberhofis koos kukkumisega.

Lamades laskmine oli ilus. Kiire ja korralik. Viimast lasku natuke sihtisin, aga üldiselt olid kõik kindlad. Töö kiire ja korralik.

Teise ringi alguse ikka lendasin, nulliga lähed kohe hooga tiirust minema. Aga ringi keskel läks juba raskeks. Siin on vahepeal selline umbes kilomeetrine lame lõik, kus mõned sillad on vahele lükitud. Ja see on ausalt kõige raskem lõik, sest kogu aeg pead töötama. Sillad on kerged tõusud, mis nõuavad rütmivahetust, samas järgnev laskumine on nii lühike, et puhata ei saa. Nii et selle lõigu lõpus olin ma juba üsna punases ja siis tulid veel kaks tõusu. Tõusudel jälle hoidsin jalga püsti laskmiseks. +38 ja 39. aeg.

Püstitiirul ei olnud ka väga viga, kui kolmas ja neljas lask välja arvata. Kolmas oli äratõmme, kauge, neljas napikas. Igal juhul korraks oli võistlustuju läinud. Siis aga sundisin ennast, et vähemalt jälitusse korralik stardipositsioon saada. Pealegi oli vaja Rogstad kätte saada. Esimesel kildi lõpuks sai hiinlane Liu (lõppkoht 11) mind kätte ja pani eest ära nagu sitapurujutt. Tõesti, kiiresti sõitis. Ma võin ka ennast nii kiiresti liigutada, muidugi. Aga mitte 7,5km. Kusjuures ta polnud veel kõige kiirem sõitja, aga hiinlased väga laskuda ei mõika ehk seal nad pisut kaotavad. Igal juhul, tagasi minu juurde. Kui eelmisel ringil oli raske, siis nüüd hakkas vahepeal lausa paha. No üldse ei kutsunud tõukama, üldse mitte. Tõusud polnudki kõige hullemad, aga just need sirged… Lõppu siiski üritasin, sain siiski Rogstadist mööda. Aga ilmselt mitte piisavalt. +36 ja 28. aeg.

Laskmine oli – kehva kohe öelda – tavapärane. Lamades olin tubli, aga püsti polnud kaheks trahviks küll põhjust. Üks, hää küll, ikka juhtub, aga kaks on liiast. Egas midagi, jätkame samas rütmis, küll ükskord kukuvad.

Suusasõit oli ka tegelikult kehva, lootsin selgelt paremat. +1:39 ja 37. aeg. Eriti esimene ring, kus enda arvates ikka suusatasin, aga näe, ikka suutsin 54 tütarlapsele kaotada. Suusk oli ka selline… keskmine. Norrakatega võrreldes oli muidugi ulmekas, nad olid ikka kinni, aga mulle oleks nagu natuke libedam meeldinud. Aga võibolla ma lihtsalt ei jõudnud tõugata ka. Teine-kolmas ring tuli kaotus ka ikka müstiliselt suur. Muidugi, Neuner on nüüd ilmselgelt terveks saanud ja loputab teisi kuidas ise tahab, aga sellegipoolest. Mh, ma tahan kiiremini sõita. Ma ei ole ahne, soojenduseks kõlbaks 20 sekundit kiiremini ka. Minut oleks muidugi parem.

Kokku auväärtusetu 42. koht, 40. kohani 0,7 sekundit, 30. kohani 10,4 sekundit. Väga tihe punt. Aga selle leedukaga on mul nüüd kana kitkuda, pole esimene kord sellel aastal, kui ta mul niimoodi ees on. Pühapäeval lahinguväljal näeme, raisk! Kerge olema ei saa, "Seina" tuleb viis korda võtta, aga nii on see kõigil.

Poisid tegid teates päris hästi, aga see viimane tiir… Kusjuures Indrek oli veel võistkonnast puudu, nii et nad võivad sõita küll. Täna hoiame ka neile pöialt.

6 thoughts on 42 SAUE Eveli 0+2 +2:08.6

 1. Indrek?
  Miks ta ei sõitnud ja ei sõida? Ja Priit võiks ikka edasi esimest vahetust sõita. Ja kaks meest jälitusse – see on käsk! Siis ikka pühapäeval – homme- on mida vaadata.
  Naistel pole vist ammu nii tihedat keskmist gruppi olnud, üks möödalask maksab 10-20 kohta.

 2. Indrekust
  Indrekul on praegu treeningplaanis treeninglaager Itaalias, järgmisel nädalal võistleb jälle

 3. Tublid poisid!
  Eesti poisid olid tublid täna. Kaks said punkte ja kolm lähevad jälitussõitu. Tubli tulemus! Hoian pöialt homseks sõiduks. Sulle ka, Eveli!

 4. tublid poisid
  Täitsite ilusti käsku ja veel kuhjaga! Peab edaspidigi käsu kätte andma.
  Nii – homme Eveli mitte üle ühe trahvi!!! Mehed võivad kuni 3 lasta. Muidu võtame palgalt maha!

 5. Hakkab looma
  Täna kõigil meestel hea laskmine. Eriti tubli Priit oma nulliga, Roland muidugi sõidus üle aga mõlemal punktid käes. Homme kolm meest jälituses, suurepärane.

 6. Juhhuu!
  Homseks edu, parandage või
  vähemalt hoidke kohta!!! Tõepoolest suurepärane selliseid tulemusi näha……..:)

Comments are closed.