56 SAUE Eveli 0+3+1+2 +6:07.7

Ajaveeb

56 SAUE Eveli 0+3+1+2 +6:07.7

Tegelikult ma ei taha sellest rääkida. Sellise võistluse tahaks võimalikult kiiresti unustada ning suureks abiks on Scarlett O’Hara tarkus "Ma ei mõtle sellele täna". Aga tuleb tunnistada, et see võistlus oli järjekordne selle hooaja peegeldus.

Peamiselt oli võistlus ilus kuni teise tiiruni. Esimene ring oli eriti lõbus. Jälitasin ühte hiinlast, see pani suur(t)el tõusu(de)l sellise käigu, et ma ei osanud midagi peale hakata. Nali oli aga selles, et tiiru laskumisel pidurdas nii hirmsasti, et ma lihtsalt sõitsin temast jälle mööda.

Esimeses tiirus null ja läksin väga heas pundis. Hea oli sõita. Aga alles viimasel tõusul taipasin, et tegelikult olen väga halval positsioonil – 27 ehk tiiru lõpus (rajalt tulles siis tiiru alguses). Siin aga selline tiir, et tegelikult on normaalne lasta kohtadel 20 edasi. Mida väiksema numbriga märki lased, seda kauem saad puhata. Siin pole asi nii hull kui Holmenkollenis või Osrblies või kasvõi Otepääl, kus 30 kohal laskja saab võrreldes 15 kohal laskjaga 10 sekundit puhtal selle pärast sisse, et peab laskumise hoo maha pidurdama ja hiljem nullist alustama. Ei tea kas minu vead olid nüüd sellest tingitud või mis, aga esimesed kaks lasku olid ka enda tunde järgi sellised, et ainult suure õnnega oleks märk võinud kukkuda. Kolmas lask oli enda arvates juba normaalne, aga ei midagi. No siis oli juba üsna suva ka. Trahviringil olin nukker, aga sundisin ennast võitlema.

Muidugi avaldasid need lisa 450 meetrit ka teatud mõju suusatempole, aga siiski võitlesin ja samas üritasin enne püstitiiru mitte väga kapsaks ennast sõita. Lootust veel oli, sest ees oli üsna tihe. Aga tuli üks trahv, kusjuures ümberringi lasti ainult nulle. Tavaliselt püstitiiru ühega tõused või äärmisel juhul jääd samale kohale, aga nüüd langesin + punt oli eest läinud. Siiski säilis veel õhkõrn lootus, päris seisma ei tahtnud jääda…

Ja asjale pani punkti põhimõtteliselt viimase tiiru teine lask, trahv. See viis nii endast välja, et kolmanda lasuga sain napilt üleüldse märgile pihta. Seal lõppes võistlus. Kaalusin tõsiselt üleüldse maha tulemist (mida tegi see tütarlaps, kes tegelikult oleks viimaseks jäänud). Siis mõtlesin, et äkki läheks ikka eesminejaid püüdma… Aga puudus igasugune motivatsiooni lõhn ka. Lihtsalt otsustasin ringi läbi sõita. Venelane mingil põhjusel veel võistles. Halb, halb tunne oli. Viimasel tõusul tegin rahva meeleheaks kiirenduse ja lõpusirgel ka lehvitasin…

Lõdvestuse ajal oli suur tahtmine midagi lõhkuda. Näiteks suusakeppe. Metallist laternapostid olid maru ahvatlevalt raja ääres. Aga ei tohi lõhkuda, neid keppe läheb edaspidi ka vaja. Lahendasin olukorra nii, et kui tahtmine väga suureks läks, tegin jälle kiirenduse. Niipalju siis lõdvestavast sõidust.

Ma olen selle aastal iga viimane kui jälitus lasknud 6 trahvi. Naised on ikka hullud küll, keegi ei lase mööda. Paljud lasid 1-2 trahvi, mõned ka nulle. Üks tüdruk laskis 7, mina siis 6 ja edasi olid mõned viitega. Ausalt, olen hädas selle laskmisega. Trennis tuleb välja, ka kiirenduse pealt. Aga võistlustel… Keegi midagi aidata ka ei oska. Võta rahulikult, usu endasse, oota oma aeg ära… Noh, kaks kuud olen oodanud, ootan kolmanda veel kui vaja on. Või veel kauem. No kuulge, isegi Lars Berger ja Frode Andresen lasevad vahel nulle ja nüüd mina ei lasegi?

Neljapäeval on jälle uus võistlus.

Meie peres oli sellel nädalal Priit see, kes laskesuusatada oskas. Laupäeval ilus võistlus ja "silmad pähe", pühapäeval tuli pisut palju trahve, aga sai hea kogemuse ja tegelikult talle hästi meeldis seal võistelda. Sai hamba verele loodetavasti;)

7 thoughts on 56 SAUE Eveli 0+3+1+2 +6:07.7

 1. Ootasin muidugi see hooaeg juba stabiilselt esikahekümnesse sõitu ja mõnda heledamat välgatust kuue hulka, aga pole hullu.:) See nädal pane sprint ja jälitus kinni ja pääsed ka massi. Loodetavasti suudab Priit ka veel mõne sõidu punktikohale sõita.

 2. Eks need laskmise mured kõrvadevahel ole. Kui seal asja korda saab, on lihtsam. Selleks on vaja tihti ainult ühte õnnestunud võistlust. Ehe näide on Mäkärainen- hooaja algus oli väga sarnane.

 3. mõtle, et võib veel hullemini minna.

  nt. bailly. on kõigest paar kohta sinust kõrgemal üldarvestuses, aga varasematel aastatel olnud stabiilselt topis.. nii, et juhtub..

  kõige tähtsam, et mm-il ei tuleks trahve, peaasi, et võistlusvaimu ei kaota, tubli et võistluse ikka lõpuni sõitsid hoolimata kurvast tulemusest.

  edu edaspidiseks.

 4. ehk tuleb treenida
  Mis siin ikka halada ja viriseda, aga paistab et kohe kuidagi ei taha see aasta midagi välja tulla ning kahjuks oled ju isegi natuke sõidukiiruses alla andnud.
  Aga treenida ja treenida ja küll siis tulemust ka tuleb kui õieti tööd teha.

Comments are closed.