58 SAUE Eveli EST 1+2 +2:31.9

Ajaveeb

58 SAUE Eveli EST 1+2 +2:31.9

Kaks nädalat on mööda läinud ja seis ei ole muutunud. Sõita nagu enam-vähem jõuaks (enda kohta), lasen hästi, aga pihta ei saa ning koht on ka selline poolvintske. Ei teagi, kas nutta või naerda. Naerame, naer on terviseks.

Kõik oli väga ilus esimese kilomeetri lõpuni. Siis tuli saatuslik kurv, mis aga mind telestaariks aitas. Soojenduse ajal oli kurv sõidetav, aga võistluse ajal oli tunne nagu jää peal autoga pidurdades ja rooli keerates – keerad küll, aga lähed ikka otse. Eks telekast oli paremini näha, minu jaoks käis kõik liiga kiiresti. Peamine mõte oli, et relva ära ei lõhuks. Järgmine mõte, et nüüd on selle võistlusega siis ühel pool. Ajasin ennast püsti, ütlesin selge kõlava häälega: "Rrrrraisk!" ja lükkasin hoo jälle sisse. Rütmi lõhkus ära, motivatsiooni lammutas kõvasti. Tõusud läksid väga nukralt, siis sai hiinlane mind kätte ja temal hoidsin järgi. Ise vaikselt arvutasin, et no mingi 40 sek saan järelikult parimatelt, aga ennäe! protokolli vaadates selgus, et tema sõitiski kiireima esimese ringi…

Lamades tiir ja esimene mööda. Tuleks nagu tuttav ette. Koht oli uus, tavaliselt on kell 1 gabariit, seekord siis napilt kell 7. Ikaldus küll, aga motivatsioon tuli vaikselt tagasi. Üks poolakas sõitis esimest ringi ja mul oli paras temaga kembelda. Äärepealt oleks aga haprasti läinud – seesama kurv. Tema läks ees ja ma vaatasin, et paneb samamoodi nagu mina eelmisel ringil ja mina talle selga… Õnneks jäi ta siiski püsti, mina ka, lihtsalt ühel ajal võtsin tal sõbrakult ümbert kinni;) No ja ringi lõpus tuli jälle see hull hiinlane…

Püstitiir. Kolm esimest lasku ilusti keskel ja lõpetuseks kaks gabariiti. Hakkas juba tulema ja siis selline jama otsa… Aegluubis relv selga, aegluubis trahviringidele. Tora läks kiirelt ringile ehk siis kaotasin talle minut + kaks trahviringi ehk pool päeva. Aerutasin nukralt oma trahviringe, nägin Sirtsu startimas. Siis nägin veel, kui Khvostenko läks ringile, +37 liidrile ja minu arvates oli tal nr.23 ehk mina kaotaksin talle 2:30 (poole ringi peal selgus, et siiski nr. 21 oli). Ehk mott oli nii maas, et hirmus. Õnneks läksin ringile gramm enne Sirlit ja siis oli esimesel tõusul juba põhimõtte küsimus, et ta mööda ei läheks. Jalg oli jubedamalt kange küll, vastikud tõusud siin. Edasi tulid juba Khvostenko ja teise ringi Khrustaleva vaikselt lähemale, nii et oli vaja neid püüda. Viimasel nukil sain kätte ja siis mööda. Lõpusirgega nii puhtalt sisse, et vähe ei ole.

Ja finishis oli sellest võistlusest hiiglaslik kopp ees. Kukkumine, kolm trahvi. Nagu ikaldus. Õrnalt lootsin, et ehk jään 60 sisse. Näe, jäingi. Selle aasta halvim tulemus. Näe – hullu jama ei ole kokku keeranud, aga hästi ka kohe ei tule kunagi välja. Sõit oli korralik. Kukkumise ja kõigega 1:24 parimale, 35 aeg. No muidugi polnud ma kaugeltki ainus kukkuja, aga sõit oli minu kohta korralik. Mulle jätkuvalt ei meeldi see rada. Aga võrreldes näiteks eelmise aastaga on tegelikult seis parem. Sõiduseis vähemalt. Ja laskmine – kolm gabariiti. Otseselt mitte halvad lasud, aga mitte piisavalt head. Oskan lasta küll, aga pihta ei saa. Kaks aastat tagasi lasta ei osanud, aga märgid ainult kukkusid. Nüüd on see juba põhimõtteline – mina või märgid. Mina lasen enda moodi edasi, eks märgid ise tea, mis nad teevad. Nutavad ja kukuvad.

Alla ma anda ei kavatse. Nädala pärast on uus võistlus juba Ruhpoldingus.

Et ilm oli piisavalt külm, siis kõik tüdrukud, kes hotelli peal vastu tulevad, köhivad nagu kopsuhaiged.

Homme on poiste start, Priit neljandas grupis. Hoiame kõigile pöialt.

Ja muuhulgas, Roland oli täna murdmaa sprindi eestikatel viies. Poolfinaalis oli teinud sajandi finishi;)

8 thoughts on 58 SAUE Eveli EST 1+2 +2:31.9

 1. kiita
  ei saa, lohutada ei oska, kaasa saab tunda ja aina oodata, et asi kord korda läheb. Kord tuleb pidu ka meie õuele

 2. 🙂
  no pole hullu.. Jääme lootma , et see ebaõnnestumiste jada ka lõpuks lõppeb ja kõik läheb paremaks. JÕUDU !
  Ära ainult meelt heida ! 🙂

 3. Mitte ei saa aru, mis eestlaste laskmisega tänavu lahti. Mehed põrutasid täna ka puha mööda ja sõit oli ka kuidagi kehvapoolne. Nii kurb!
  Aga järgmisel nädalal lihtsalt peab hakkama paremini minema, lõputult ei saa ju eelmisest aastast halvemini minna.

 4. Tobreluts
  Tobre oli kuskil ~40 koha peal, aga sai millegi eest 2 minutit karistust juurde ajale… ehk Eveli teab miks?

 5. Indreku +2min
  IBU 7.4.a ehk tegemata trahviring. Teises tiirus purunes kepirihm, trahviringidel näitas seda treeneritele, aga sujuvalt läks üks ring meelest ära teha…

 6. Domaratsheva lendas jah püsti lamadestiiru sisse ja kõmmutas omaarust kõik märgid maha – ainult märgid said sellest veidi teistmoodi aru ja ei tahtnud kukkuda. Viimane pilk peale viiendat lasku vasakule, kus naised rivis kõhuli lamasid oli väga kõnekas.
  Okulaaride taga passijad hirnusid ka oma kõhud kõveraks.
  Juhtub ikka. Kahju vaesekesest.

Comments are closed.