Koormustest 21.10.2010

Treeningpäevik

Koormustest 21.10.2010

Kiirülevaade: põhinäitajad praktliselt samad – Vo2 max (ml/min/kg) 59,7, tubli keskmine; ventilatsioon häbiväärne 105l/min, aga on ka veel hullem olnud; pikemaks pole kasvanud, kui, siis ainult natuke paksemaks..; PWC 170 212W; koormustaluvus 5,2W/kg; TPS 3 407; koormuse kestus 26min ja mõningad sekundid.
Eveli koormustest 21.10.2010Üldiselt on see juba harjunud asi – pikkus, kaal, kopsumahud, EKG ja siis lindile. Tavapäraselt ei tahtnud mask kuidagi minu nirginäoga sobida, aga pika pusimise peale siiski leiti selline, mis ka minu nina juurest õhku läbi ei lasknud.
Test ise läks seekord kuidagi teistmoodi. Kerge oli! Seda muidugi ainult esimesed 23 minutit, lõpp tuli seekord väga kiiresti. Tavaliselt algab umbes 18 minutist kannatamine ning lõpus lihtsalt vaikselt kustud ära. Nüüd oli aga kõik väga hästi, aga nii kui kell 24 minutit kukkus ja tõusunurka veel pisut teravamaks keerati, oli kiirelt aamen ka. Eks oleks vist jõudnud teoreetiliselt koormuse lõpuni e 27 minutit ka käia, aga moraalne teadmine, et eelmine rekord on ületatud, kutsus kohe sellest toest haarama… Võistlustel ma tegelikult tean seda tunnet väga hästi, kui ikka vaja panna on, siis paned käiku veel juurde – eeldusel, et keha sellistel laktaaditasemetel veel sõna kuulab. Ei olnud seekord ka mingi lebo, laktaat oli ikkagi 11,6, kusjuures viimase viie minutiga oli tõus 7,5 pügalat – uskuge mind, siin annab iga 10 sekundit täiesti arvestatava lisa.
Aga nüüd kõige tähtsam ehk mis paremini on. Aplaus ja lilled, esimest korda minu testiajaloos on tõusnud minu aeroobse läve koormus! No seda ma tundnud olen, et rahulikus trennis saab ennast nagu pisut kiiremini liigutada;) Elus esimest korda näen mingit konkreetselt edasiminekut, muidu on tavaliselt olnud ainult kosmeetilised numbrierinevused. No mitte päris esimest korda elus, pigem viimase 4 aasta jooksul. Võrreldes aastaga 2004 on palju muutunud – ütleme nii, et praegu on aeroobne läbi sealsamas, kus siis anaeroobne…
Anaeroobne lävi on ka võib-olla natuke tõusnud, aga mitte piisavalt, et uut koormust vastu pidada. Laktaaditaluvus oli ka natuke niru, eks sellest ka see kiire ärakukkumine, aga seda kõike peakski nüüd võistlushooajani jäänud ajal timmima – ja see just plaanis oligi. 
Lõppkokkuvõttes ei tähenda see test suurt midagi;) Selle näeb ära, kui midagi väääääga valesti on, aga muus osas pole suuremat vahet. Talvel pannakse asjad ikka suusarajal paika ja koormustesti sangarid ei ühti tihtipeale suusasangaritega. Aga kindlam ikka talvele vastu minna, kui tead, et vähemalt hullemaks pole läinud;)