sprint ja 83. koht

Ajaveeb

sprint ja 83. koht

Kogusin ennast paar päeva, et mõelda, miks see koht oli selline, nagu ta oli. Ega väga põhjapanevale avastusele ei olegi tulnud. Lihtsalt arvan, et unistasin hea tulemuse tegemisest liialt palju ja kaotasin kontrolli laskmistegevuse üle. Mitte, et oleksin plaaninud sõita 15-ne sisse, vaid oleksin väga rahul olnud kohaga 50 piirimail. Eelmise stardi 64. koht ju andis lootust.

 

Võistlus ise toimus siis pealelõunat ja nagu Murphy seaduse kohaselt suure sula ja pehme rajaga – eriti veel tagumistel startinutel. Samas polnud ka kõige hullem – rajal oli ainult üks tõsiselt järsk nukk ja seal sumpamisega sain kuidagi hakkama. Minu ainuke mure oli, et temperatuur oli 11 kraadi plussis ja sellise ilma puhul vaja nö. isesõitvaid sulasuuski ja kõvasti tõugata, millega aga on kitsas käes ja väsimus kipub peale esimest lennukat ringi peale. 

 Võistluse suusasõidul ei olnudki väga viga. Enesetunne oli üllatavalt hea ja sõita jõudsin enda kohta hästi. Ei olnud selline võistlus, et tagant tulijad ütlevad "heia" ja juba nad eest läinud ongi. Lätaka Bricisega (kes hiljem viimane punktisaaja oli) sain ilusti sõidetud kuni laskumiseni, kus ta otseses mõttes eest libises. Kokkuvõtteks suusasõiduga jään rahule ja jään ootama endale soodsamaid suusailmi. Aga asi millega rahule ei saa jääda on laskmine ja tegutsemine tiirus!!!! See viibki selle võistluse aktsiad alla. Püssi sain ilusti kahe seeriaga peale – sinnamaani kõik tõotas head võistlust. Võistlusel aga rabistasin endale mitteharjumuspäraselt. Ju olin ennast liialt üles kütnud soovist head võistlust teha. Enne tiiru võtsin ilusti hoo maha ja püssi palgesse pannes oli kõik väga hästi. Pulss ei seganud ega tuul ei häirinud. Siis aga panin näpu nii lohakalt päästikule, et esimene pauk käis otseses mõttes mitte oodatult ja väljasihitult ära. 1 trahv kirjas! Mis siis ikka … mõtlesin, et nüüd pole midagi kaotada ja hakkasin kiiresti ülejäänusid järgi täristama. 4 lasu juures aga tegin suurest kiirustamisest ja soovist juba 5 lasku teha jõnksaka  – 2 trahvi. Nii jäigi. Hea võistlus oli läinud. 2 ringi suusasõit oli hea. Tiiru sai jälle rahulikult tuldud ja sooviga teha hea laskmine. Panin püssi palge ja üsna heas tempos tabasin esimese märgi. Siis aga ümberlaadimisel tõrge ja kaks padrunit korraga padrunipesas. Nii kaduski hea lõdvestunud asend ja hea rütmiga laskmine. Pidin püssi õlast võtma ja kassetti ning padruneid kohendama, kuhu arvan, et oma 20 sekundit kadus. Uuesti palge pannes tegin sama vea, mis lamades. Hakkasin kiire laskmisega kaotatud aega tagasi tegema. Ilma, et oleks asendit ja lõdvestumist kontrollinud. 2 ja 5 lask mööda ning 51 sekundiline tiir ja jälle 2 trahviringi. Täielik kaos. Selge oli see, et minu trahvid ei tulnud tuule süül, vaid ma ise ei olnud tollel päeval lihtsalt nii hea. 83. koht lõppprotokollis ei oma minu vaatevinklis mitte mingisugust tähtsust. Proovin järgine kord uuesti ja loodan,et saan emotsioonide taltsutamisega paremini hakkama. Vorm iseesesest on lootustandev. 

 Järgmisel päeva pidin närvide rahustuseks tiiru minema ja rahuikult mõned paugud tegema – perfektne! Järelikult pean treeningutel ennast võistlussituatsiooni viima, et harjutada ka seal täpne olema. Rahulikult ju saan laskmisega hakkama.

Mis siin ikka – järgine start MM-l. ja jälle üks suur ootusärevus  . Enne aga  Ridnauni laarisse vormi kruttima.

 

2 thoughts on sprint ja 83. koht

  1. Eurospordi
    reporter ütles ühe ülekande ajal: võistlusel peab laskma nagu treeningul, lõdvalt, mitte midagi kuuldes ja nähes. Kas teie treener seda teile pole rääkinud?

Comments are closed.