27.08.2010 – Puhata ja mängida

Ajaveeb

27.08.2010 – Puhata ja mängida

Nagu tavaliselt on puhkenädal olnud väga tihe. Üks päev siin, teine seal, siis jälle siin ja seal… Näiteks oleme me mõlemad Priiduga Elva meistrid rullsuusatamises, hambaarstile on hambad ette näidatud, käidud külas ja isegi trennis;)
 
Täna oli meil Otepääl väike kontrolka – sprindidistants, Start rullid, stardivahe 2 min. Võistlused olid osavõtjaterohked ning lausa rahvusvahelised – 8 eesti meest, 3 eesti naist ning naisteklassis üks välisesineja Moskvast. Stardijärjestuse otsustamine oli omapärane: pandi kõik ühele joonele ning kes esimesena püsti viis märki maha saab, on viimane startija jne. Priit takerdus korra neljandal lasul ning oli viies (ehk siis neljas startija), mina lasin kiire nulli ja seega pidin kõige kauem oma starti ootama.
Sõit oli minul täpselt selline, nagu me treeninud olemegi. Kõike nagu jõudis, aga kiirust ei ole. Kui viimasel ringil Kristeliga kokku saime, siis siledal maal ja lühematel-laugematel tõusudel ei jäänud ta kuhugi, vähe suurematel tuli vahe sisse. Tegelikult sõitis ta ilusti, pole midagi öelda. Mina ei saanud kuidagi aga pöördeid üles, keskmine pulss oli 171 ja max 183, laupäeval Haanjas olid numbrid 178 ja 186. Hea küll, Haanjas oli jooks ka, aga siiski oli täna kogu aeg selline tunne, et ma ei jõua lihtsalt nii kiiresti sõita, et ära väsiks;) Mitte et nüüd mingi päris jalutuskäik oleks olnud, lõpus oli laktaat ikka üle 10, aga mingit rasket hetke ei tekkinud.
Treeningvõistluse võidu tõi mulle aga laskmine. Pealelaskmine oli ideaalne, võistlusel 1+0, 27 (15 esimene) ja 23 (16 esimene) sekundit, kusjuures püsti pidin enne esimest lasku pisut silmaklappi kohendama. Üldiselt ilus laskmine, aga rulli pealt on see asi pisut lihtsam kui jooksult ja pulss oli madalam ka.
Priiduga läks aga pisut kehvasti. Teisel ringil hakkas üks rulli ratas vaikselt ära vajuma ja kolmandaks ringiks oligi kutu. Hea, et laskumisel ei kukkunud – kui ikka üks ratas normaalselt ringi ei käi, või kui käibki, siis kisub kõvasti, siis on võimalik püsti jääda ainult ühe jala peal… Ehk siis jäi korralik treening kahjuks ära. Lasta sai, 1+2, 29 ja 26 sekundit, üldiselt normaalne, aga lihtsalt pihta ei läinud. Küll ükskord läheb.
Taaskord üks hea treening, näitas hetkeseisu päris hästi ära ning see on üsna selline, nagu augusti lõpus olema peakski. Arenguruumi on umbes sama palju, kui talveni aegagi;)
Varsti läheme Ramsausse suusatama!