Jukola

Ajaveeb

Jukola

Ongi väljamaal käidud nagu niuhti. Jukola oli nagu Jukola ikka – palju rahvast, ilus, aga külm ilm, Sursu kiire jooks. Esimest korda käisin mina turistina, st ei jooksnud, vaid hoopis olin koos A.V. ja Kaspariga ISC riietes niisama ilus. Priit ka ei jooksnud, aga nägi suure möllu ära.

Reede öösel umbes kahe ajal jõudsime kohale. Oli külm, aga täitsa valge. Kohe näha, et Põhjamaa asi, Lapua (jah, see meie padrunimeister) asub ametlikul Lõuna-Põhjamaal;) Järgmisel hommikul tegime ümbruskonnas väikse kahepooletunnise matka ja edasi oligi ilus olemise aeg.

Naiste ja meeste start on mõlemad ikkagi mõjuvad üritused. Aga veel suurem üritus oli eestlaste ja eelkõige ilveste jaoks see, kui ühes vaheajapunktis natuke enne lõppu oli Ilvese 2 võistkond ehk Vahur üheksandal kohal! Tuletame meelde, et võistkondi oli ligi 1400! Mõtlesime, et tuleks lõpuni enam-vähemgi… Ja tema tuli seitsmendana! Uskumatu. Eestlastest vist Ottesson on eespool tulnud. Liidritest muide minut maas, kusjuures lõpus oli veel viga teinud. Nüüd oli, keda ülejäänud aeg kogu aeg narrida, et kas Soome klubidelt on juba suuri pakkumisi tulnud ja kas president juba helistas. Kojutulles oli hea sadamas uurida, kas televisioon on ikka vastas:D

Aga Vahur ei jäänud ainsaks hea jooksuga eestlaseks. Lauri Sild tuli teisest vahetusest väga ees, seitsmes või kaheksas, tõstis oma võistkonda 20 kohta. Olle jooksis kuuendas vahetuses 3. aja, kokku oli Delta seitsmes. Ilmselt oli veel kiireid jooksjaid, aga ma öösel magasin, ei jõudnud kõiki jälgida.

Ülekanne ise oli muidugi vinge. Top 20 võistkonnad olid varustatud GPS saatajaga, nii et aegajalt sai suurelt ekraanilt vaadata, kuidas metsas viga tehakse;) Lisaks oli veel kolm-neli-viis TV punkti metsas, kust pilt ja vaheajad tulid. Võistluskeskuses 2 suurt ekraani. Uhke asi, minu arvates on selline orienteerumine väga põnev TV-ala.

Pühapäeva öösel jõudsime edukalt Eestisse tagasi. Esmaspäeva hommiku magasime sisse, käisime Elvas jooksmas ja õhtuseks trenniks Otepääle. Siin ollakse reedeni, mina lasen neljapäeva lõunal jalga, et lõpetamiseks ennast ette valmistada…