Koormustest 07.06.07

Treeningpäevik

Koormustest 07.06.07

Koormustest ei ole kindlasti mitte mingi meelakkumine. See on veri-ninast-välja stiilis pingutus, kusjuures sul ripub küljes hunnik juhtmeid ja gaasimaskitaoline apaaraat on näo ees. Aga vajalik see on ja hea on teada, mis objektiivsed näitajad hetkeolukorra kohta ütlevad.

Panen siia ülesse kaks testi – praeguse ja eelmise, et tulemusi võrrelda. Üldiselt räägivad numbrid enda eest, aga mõnda kohta võiks kommenteerida.

Image

Image

Kõigepealt vana (23.10.2006) test. Seal on tekstis punkt 4, et koormuse kestvus 3 min vähem. See on valejutt tegelikult, kestvus oli sama. Rasvaprotsent on mõlemal testil kahtlase väärtusega. Kui ma oma jalgadele otsa vaatan, siis ei ole kuskil otsast näha, et ma oleks kriitilise piiri peal… 

Aga üldiselt ei ole suurt midagi poole aastaga muutunud. Dünamomeeter oli neil uus, sealt võibolla need uued paremad tulemused. Laktaadid, hapnikutarbimised, lävede asukohad, koormustaluvus – praktiliselt samad. Ainult pulss oli stabiilselt 5-10 lööki madalam, nii maksimaalne kui ka muu. Omapärane. Nüüd oleks vaja saavutada olukord, et pulss jääks samaks, aga ülejäänud näitajad paraneks;)

Seda pulsi ja muu seost peaks vist pikemalt seletama. Niisiis, viimane test olid mul pulsid madalamad kui eelmine kord. See oleks nagu hea. Aga lävede pulsid olid samuti samavõrra madalamad, mis oleks nagu väga-väga halb. Samas jõudsid läved kätte samal ajal, samal koormusel ja koormuse kestus ehk koormustaluvus oli ka üsna sama. Nii et muutust nagu poleks. Tegelikult pulss ei loe. Loebki see, mis koormust veel ühel või teisel lävel taluda suudad ja kui lähedal see sinu maksimumile on. Selle järgi on mul seis isegi parem kui sügisel, sest näiteks hapnikutarbimise % järgi on läved kõrgemal. Praktikas aga, koormust arvestades, ei ole mul viimase kahe aastaga suurt muutust olnud, läved tulevad ikka samas kohas vastu. Anaeroobne võimekus, võibolla ka võimsus on lihtsalt parem ja seetõttu ka lõplik koormustaluvus.

Aga mis kõige tähtsam, EKG oli nagu aabitsas. Ideaalne. Septembris teeme kindluse mõttes siiski ehho(kardiograafia) ka. Ning oktoobris uus koormustest. 

One thought on Koormustest 07.06.07

  1. nojah .
    mul astma . ja käisin ka koormustestil . mul pandi ainult üks vöö ümber ja ja mingi juhtmega kulin näpu otsa ja hakkasin suure aparaadi peal jooksma .

Comments are closed.