Koormustest 27.10.2008

Treeningpäevik

Koormustest 27.10.2008

Kokkuvõtvalt võib öelda, et midagi põrutavat teada ei saanud, kõik oli põhimõtteliselt sama, mis tavaliselt. Koormuse kestus 25:30, aeroobne lävi 158, anaeroobne 180, maksimaalne pulss 188. Alates 2005. aastast pole suurt muutust toimunud.

Image

Võrdluseks kevadine ja eelmise aasta sügisene test.

Peamiselt võrdlen eelmise aasta oktoobri testiga, kevadine on pisut teine ooper. Niisiis:

 • käte dünamomeetrias teen rahulikult uue rekordi – 41/41, eelmisel aastal oli 36/38. Aastal 2006 25/27, aga siis võis vabalt teine aparaat ka olla.
 • kopsumaht ja FEV1 pisut väiksemad.
 • rahuloleku pulss ja vererõhk mõlemad pisut kõrgemad, aga mitte eriti.
 • koormusel on pulss alguses selgelt kõrgem, lõpus võrdsustub
 • laktaat on see-eest madalam, millest võiks järeldada, et pulss oli küll kõrgem, kuid töövõime tegelikult parem.
 • läved ka seekord kõrgemad ja kohe märgatavalt, mis toetab ka arvamust, et see kõrgem pulss ei mängi rolli. Põhimõtteliselt tulid läved ikka samadel kohtadel vastu, võibolla isegi nõksa hiljem.
 • koormuse kestus seekord 20 sekundit vähem, aga kui päris aus olla, siis nii kerge (suhteliselt muidugi) tundega pole ma kunagi lõpetanud. Nii et oleks mul täpselt see aeg meeles olnud, oleks üle käinud;) See on küll pisut kalamehejutt, stiilis "oleks kiiremini jooksnud, oleks parema aja saanud". Aga mulle endale jäi natuke selline mulje. Aga need 20 sekundit ei mängi niikuinii olulist rolli.
 • max pulss täpselt sama, laktaat üsna sama (9,4 ja 9,8).
 • maksimaalne hapnikutarbimine selgelt madalam. Nii madal pole mul kunagi olnud, korra on veel alla 60 olnud… Samas lävedel on hapnikutarbimine isegi kõrgem, mis suusatamise puhul, kus kogu üritus peamiselt käibki seal anaeroobse läve ümber, on isegi olulisem. Võib-olla oli asi selles, et pannud päris viimast välja. Ei tea täpselt. Head numbrid igal juhul ei olnud.
 • ventilatsioon tavapäraselt olematu. Eriti maksimaalne. No kuulge, 98, see on rohkem koduperenaiste teema;) Aga mis sa hädaga teed, eelmisel aastal oli ka sama. Anaeroobse läve ventilatsioon pisut parem.
 • EKG nii enne kui pärast koormust "normi piires", üht-teist võiks vinguda, aga üldiselt lööb päris hästi.
 • taastumine praktiliselt sama, ainult lõpp-pulss pisut kõrgem. Võibolla hetkeline omapära, aga ma ei mäleta ka, millal eelmisel aastal istuma-lamama lubati. Minu puhul on suur vahe, kas ma seisan, istun või laman. Igal juhul esimeste minutite taastumine on praktiliselt identne

Kokkuvõtvalt on seis üsna sama. Eelmisel aastal oli pulss pisut madalam, aga muud näitajad olid sellel aastal pisut paremad. Kui muidugi maksimaalne hapnikutarbimine välja jätta, mis oli täiesti müstiliselt madal number. Igal juhul lumel võib itsi anda küll.

2 thoughts on Koormustest 27.10.2008

 1. järeldus:
  trenni teed aga organism ei arene? Kehaline võimekus ja tulemused pole seotud organismi taseme näitajatega ja treenitusega? Tahaks loota…

 2. koormustestist
  see test pole päris spetsiifiline laskesuusataja test, see ei näita erialast võimekust, vaid nö mootorit, ja sedagi ainult osaliselt. Minu vanuses “mootor” enam praktiliselt ei arene. Näiteks VOmax on põhimõtteliselt kaasasündinud, treeninguga vaid vähesel määral mõjutatav. Erialane võimekus on teine teema ja seda näitavad ainult ja ainult tulemused. Nii et kui need paranevad, siis olen järelikult tugevam.

Comments are closed.